O fundacji

logo MOYO 4

Wyobraź sobie, że nie masz perspektyw. Wyobraź sobie, że nie możesz chodzić do szkoły, bo nie stać Cię na zakup mundurka. Wyobraź sobie, że masz 7 lat i nie należysz do nikogo, że nikt się Tobą nie chce zaopiekować. Nie znasz innego świata i nie umiesz sobie wyobrazić, że gdzieś mogą być rodziny, które nie pozbywają się dzieci z domu, tylko dlatego, że ich nie stać na utrzymanie dziecka ….

My nie przechodzimy obojętnie wobec dzieci. Nie odwracamy głowy, tylko podajemy rękę i przedstawiamy światu kolejne cudowne istoty, które chcą się uczyć, chcą żyć, chcą być kochane. Nie możemy zmienić całego świata, ale możemy zacząć go zmieniać malutkimi kroczkami. A kiedy dołączą do nas kolejne osoby, możemy robić coraz więcej! Fundacja MOYO4CHILDREN została założona po to, aby pomóc dzieciom w malutkiej wiosce Kathonzweni w Kenii, poprawić ich sytuację społeczną, dać dostęp do edukacji. Wykształcić młodych ludzi, dać im perspektywę, tak aby w przyszłości oni sami zechcieli kontynuować to co zaczęli wspólnie z nami. I Wami! Osobami, które angażują się w każdą jedną formę pomocy społecznej.

Jesteśmy grupą ludzi dobrej woli, bezinteresownie (bez korzyści finansowych) pragnących zrobić coś dla bliźniego. Ludzi z różnych stron Europy, którzy poświęcają swój czas wolny, wykorzystują swoje środowisko i możliwości po to, aby ostatecznie zapewnić naszym dzieciom możliwość edukacji oraz przetrwanie i godne życie.

KRS: 0000696447

Statut fundacji: