Koszty i zasady

Miesięczny stały koszt adopcji na odległość to 150 zł.

Aby zaadoptować dziecko należy zdeklarować swoją pomoc na minimum rok czasu. I poinformować nas o jakiejkolwiek zmianie 2 miesiące prze końcem roku, abyśmy mieli szansę na znalezienie innej rodziny przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego.

W kwocie 150 zł zawarte są głównie koszty edukacji oraz wyżywienia podopiecznego. Koszty życia w Kenii są stosunkowo duże (porównywalne z polskimi realiami), a edukacja jest odpłatna. Mile widziane jest każda dodatkowa złotówka, którą będziemy mogli przeznaczyć na ubrania, buty sportowe/sandały, środki czystości, lekarstwa oraz utrzymanie ośrodka.

W ramach podziękowania raz w semestrze (trzy razy w roku kalendarzowym) dzieci wysyłać będą do rodzin zastępczych listy  z podziękowaniami, a w okresie pobytu wolontariuszy będziemy dosyłać nowe zdjęcia dzieci drogą elektroniczną. Dla odważniejszych możemy również zorganizować pobyt/odwiedziny w domu dziecka w Kenii. (więcej szczegółów patrz zakładka wolontariat).

Gdy już Państwo zdecydują się adoptować na odległość jednego z naszych
podopiecznych i dokonają Państwo pierwszej płatności, należy odesłać na wskazany później adres deklarację uczestnictwa w projekcie, a my odeślemy potwierdzenie rozpoczęcia adopcji na odległość przy współpracy z Moyo4children i pozostaje tylko cierpliwie oczekiwać pierwszego listu od dzieciaczka.

Adopcja na odległość – deklaracja do pobrania dla osoby/rodziny adopcyjnej

Deklarację proszę rzetelnie wypełnić, podpisać własnoręcznie oraz odesłać pocztą tradycyjną na wskazany przeze mnie mailowo adres. Po otrzymaniu ów deklaracji oraz zaksięgowaniu pierwszej wpłaty otrzymają państwo pocztą dokument potwierdzający współpracę w projekcie Adopcja na odległość.