Koszty i zasady

Miesięczny stały koszt adopcji na odległość to 300 zł.

Aby zaadoptować dziecko należy zdeklarować swoją pomoc na minimum rok czasu. I poinformować nas o jakiejkolwiek zmianie 2 miesiące prze końcem roku, abyśmy mieli szansę na znalezienie innej rodziny przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego.

W kwocie 300 zł zawarte są głównie koszty edukacji oraz wyżywienia podopiecznego. Koszty życia w Kenii są stosunkowo duże (porównywalne z polskimi realiami), a edukacja jest odpłatna. Mile widziane jest każda dodatkowa złotówka, którą będziemy mogli przeznaczyć na ubrania, buty sportowe/sandały, środki czystości, lekarstwa oraz utrzymanie ośrodka.

W ramach podziękowania raz w semestrze (dwa razy w roku kalendarzowym) dzieci wysyłać będą do rodzin zastępczych listy  z podziękowaniami, a w okresie pobytu wolontariuszy będziemy dosyłać nowe zdjęcia dzieci drogą elektroniczną. Dla odważniejszych możemy również zorganizować pobyt/odwiedziny w domu dziecka w Kenii. (więcej szczegółów patrz zakładka wolontariat).

Gdy już Państwo zdecydują się adoptować na odległość jednego z naszych
podopiecznych i dokonają Państwo pierwszej płatności, należy odesłać na wskazany później adres deklarację uczestnictwa w projekcie, a my odeślemy potwierdzenie rozpoczęcia adopcji na odległość przy współpracy z Moyo4children i pozostaje tylko cierpliwie oczekiwać pierwszego listu od dzieciaczka.

Adopcja na odległość – deklaracja do pobrania dla osoby/rodziny adopcyjnej (deklaracja adopcja )

Deklarację proszę rzetelnie wypełnić, podpisać własnoręcznie oraz odesłać pocztą tradycyjną na wskazany przeze mnie mailowo adres. Po otrzymaniu deklaracji oraz zaksięgowaniu pierwszej wpłaty otrzymają państwo pocztą dokument potwierdzający współpracę w projekcie Adopcja na odległość.