
Pomysłodawczynią i założycielką Moyo4Children jest
Agata Mwende Tylkowska. Opisywana jako kobieta na rozdrożu i studentka życia. Od wielu lat podróżująca samotnie po świecie. Integrując się z lokalną ludnością, obserwując ich życie, a nie zaliczając kolejne miejsca opisywane w przewodnikach. Zatrzymuje się tam gdzie ją ugoszczą, na tak długo, aż zapozna się z kulturą danego regionu.Po kilku latach podróży po Azji, Australii, Europie.. trafiła w końcu do Afryki i to właśnie w małej wiosce w Kenii znalazła swoje miejsce.
Kolejni koordynatorzy to:
Agnieszka Filipiak – fundraiser

Jambo! Mam na imię Agnieszka i jakiś czas temu dobra energia zawiodła mnie w szeregi drużyny Moyo4children. Dzieciaki szybko skradły moje serce,postanowiłam więc zostać z nimi i pomagać tak jak najlepiej potrafię.
Z wykształcenia jestem pedagogiem, z zamiłowania entuzjastką życia

W projekcie Moyo zajmuję się organizowaniem mniejszych i większych zbiórek funduszy na rzecz naszych podopiecznych. Na ostatnim wolontariackim wyjeździe do Kenii dostałam imię „Mumo” (ang: „Grace”).
Małgorzata Jadwiszczok – koordynator prawny

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, obecnie doktantka w Katedrze Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego. Swoje zainteresowania naukowe koncentruję wokół prawa własności intelektualnej, oraz szeroko pojętych praw człowieka. W MOYO 4 CHILDREN, jako koordynator prawny zajmuje się obsługą prawną przedsięwzięcia.
Jana Mischke – profesjonalna tłumaczka niemiecko-polsko-angielski

Ukończyłam studia, kierunek Media i komunikacja oraz anglistykę, w Halle i Chemnitz, moim rodzinnym mieście. Mówię również płynnie po polsku. Uwielbiam tłumaczyć, tworzyć i pisać, a jeśli to tylko możliwe również bezinteresownie pomagać, szczególnie takiej szlachetnej idei, jaką jest projekt Moyo4children. Pracuję obecnie w TU w Chemnitz oraz w studiu nagraniowym.
Klaudia Juwko – tłumaczka , dla Fundacji działa od 2018 roku
aktualnie mieszka i pracuje w Norwegii. Z wykształcenia i zamiłowania jest nauczycielem angielskiego i francuskiego.Pozytywnie uzależniona od dobrych seriali i słodyczy 
Nasi kenijscy wolontariusze to:
Barbara Wielgosik

Julia Kanarska

2 tygodniowy wolontariat w Kenii w roku 2015
Bartek Pawłowicz NUSU– wolontariusz w Kenii w grudniu 2017 roku oraz w marcu 2018. Pomoc IT.

Młody Krakowianin wybrał się na wyprawę zapoznawczo-adaptacyjną już w grudniu 2017, aby móc odpowiednio przygotować się na wyjazd marcowy2018. Zajmuje się zarówno zajęciami z informatyki jak i pracami remontowo-budowlanymi. Prawdziwy kolega z podwórka dla naszych dzieciaków.
NUSU – połówka, ktoś komu wystarczy tylko pół.
Łukasz Kielin MATHEKA – fotograf. Inicjator Projektu: “Camera4MOYO”. Wolontariusz w Kenii w marcu i kwietniu 2018.

Fotograf, niezastąpiona pomóc logistyczna i wolontariusz pracy socjalnej. Jego praca zajmuje nawet godziny nocne, a pozytywne jej skutki mamy nadzieję odczuwać długofalowo. Chłopak o ogromnym sercu i dojrzałości emocjonalnej. Gotowy zawsze i wszędzie pomóc.
MATHEKA – Ten, który jest ciągle uśmiechnięty
Zbyszek i Asia Pietrzykowscy – elektryk inżynier i fizjoterapeutka. Wolontariusze w Kenii w marcu 2018


Inicjatorzy akcji energia dla domu dziecka i główna siła napędowa przy zbiórce pieniędzy na panele słoneczne. Zbyszek inżynier i Złota Rączka oraz Asia Złote Serce i ręce, które leczą masażem.
Od świtu do nocy poświęcali się dzieciom, pracownikom i ośrodkowi.
Michał Wawrzyniak – wolontariusz w kwietniu 2018

Pobyt w domu dziecka poświęcał głównie na rozwój i edukację dzieci. Dużo czasu wolnego poświęcał również na zabawę z dziećmi – wspólne tańce, filmy, gry, zajęcia na świetlicy. W czasie pobytu w domu dziecka pomagał także przy budowie szafek i skrzynek dla dzieci.
Filip Osiński – wolontariusz w kwietniu 2018
Z wykształcenia inzynier ochrony środkowiska. Ze zebranych przed wyjazdem funduszy zrealizował między innymi projekt budowy szaf w dormie oraz własnoręcznie zbudował przydomowa spalarnię śmieci. W wiosce znany jako KIYHIDO
Waldemar Olszewski MUNYAMBU – wolontariusz w Kenii w marcu 2017

Z wykształcenia lekarz gastroenterolog i internista. Z pasji stolarz, hydraulik, malarz, generalnie złota rączka.
MUNYAMBU – czyli LEW, który symbolizuje zdrowie, odwagę, działanie, czujność, ruchliwość, światło słoneczne, umysł, sprawiedliwość, szczodrość, współczucie.
Tomas Cybulla

Wieloletni lojalny przyjaciel, który szybko odnalazł się w roli koordynatora projektu. Czuwa głównie nad sprawami IT.