Dotarliśmy!

Dotarliśmy!!! Jesteśmy na miejscu i dzielimy się tym co mamy
Julia i Agata przesyłają dla wszystkich gorące pozdrowienia z samego serca Afryki, gdzie maleńka rzecz wywołuje wielki uśmiech na twarzach dzieci :-)
Mamy już pierwsze wrażenia i raporty z dokonań dziewczyn :-)
* Nasze wolontariuszki ustaliły wspólnie z koordynatorkami domu dziecka, iż na potrzeby dzieci pieniądze będą zbierane tylko w indywidualnych sytuacjach, np kiedy dziecko będzie potrzebowało dodatkowych leków, bądź też trzeba będzie dołożyć do czesnego. W innych wypadkach potrzeby dzieci będą zaspokajane w ramach ogólnego projektu.
* Dziewczyny kupiły plecaki, 19 sztuk za kwotę 3040 szyligów kenijskich i 3 pary butów codziennych. Dodatkowe buty będą zamówione lokalnie u szewca i wykonane na miarę. Koszt powinien być niższy niż w sklepie, dziewczyny negocjują cenę :-)
* Na prośbę „Mamy Lucy” (mama dzieci w domu dziecka) zakupiliśmy 48 proszków do prania i kilkunastu żelów do pielegnacji skory i włosów. Łączna kwota wydatków to 4030 szylingów kenijskich :-)
* Najważniejsza informacja – na miejscu okazało się, że dzieciaki mają łóżka. No cóż, łóżka są, ale potrzebują solidnej naprawy… Dziewczyny negocjują cenę z lokalnym cieślą/stolarzem, który ma to wszystko naprawić. Kiedy poznamy cenę, zdecydujemy na ile nas stać…
Zdjęcia łóżek i dokonanych zakupów możecie obejrzeć poniżej.
Przypominamy, że cały czas możecie dzielić się dobrocią i sercem z dziećmi poprzez wpłaty na nasze konto:
Moyo4children – Agata Tylkowska
Alior Bank: 02 2490 0005 0000 4000 9289 7875

Posted in Wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *